Go Back  Quiltingboard Forums > Main
Bonnie Blues Basics fabric... >

Bonnie Blues Basics fabric...

Bonnie Blues Basics fabric...

Old 04-20-2015, 04:50 PM
  #1  
Super Member
Thread Starter
 
Ms Grace's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Louisiana
Posts: 3,769
Default Bonnie Blues Basics fabric...

Where's a good place to get it online??
I just love the colors
Ms Grace is offline  
Old 04-20-2015, 05:44 PM
  #2  
Power Poster
 
Join Date: Apr 2010
Location: Long Island
Posts: 24,616
Default

Sorry, never heard of it, can you show us a picture, I'm going to do a fab shop hop tomorrow, and I can look for it for you.
lynnie is offline  
Old 04-20-2015, 06:06 PM
  #3  
Junior Member
 
Retiree's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Location: Kentucky
Posts: 125
Default

http://homemadequiltsnmore.danemcowe...e-blue-basics/
Retiree is offline  
Old 04-21-2015, 04:35 AM
  #4  
Super Member
Thread Starter
 
Ms Grace's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Louisiana
Posts: 3,769
Default

Thank you!
Ms Grace is offline  
Old 04-21-2015, 05:06 AM
  #5  
Super Member
 
wolph33's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Wi
Posts: 9,232
Default

Originally Posted by Ms Grace View Post
Thank you!
wow,some pretty fabrics
wolph33 is offline  
Old 04-21-2015, 05:08 AM
  #6  
Power Poster
 
Join Date: Jun 2011
Location: Southern California
Posts: 19,131
Default

I just did a Google search. Looks like the MSQC and Fatquartershop carries this line:

https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q...+basics+fabric
ManiacQuilter2 is offline  
Old 04-21-2015, 07:10 AM
  #7  
Super Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Ridgefield WA
Posts: 7,612
Default

$9.48 for a 1/4 yard = $37.92 per yard??!! Think I can do without it even though it is beautiful.
Kitsie is offline  
Old 04-21-2015, 09:36 AM
  #8  
Super Member
 
KalamaQuilts's Avatar
 
Join Date: May 2011
Location: SW Washington USA
Posts: 3,795
Default

Originally Posted by Kitsie View Post
$9.48 for a 1/4 yard = $37.92 per yard??!! Think I can do without it even though it is beautiful.
$9.48 per yard
where you see the 1/4 yard is where you make your yardage choices. Approx 2.40 would be the price @ 1/4 yard.
KalamaQuilts is offline  
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
Shiloh
Main
6
09-27-2011 03:12 AM

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


FREE Quilting Newsletter


SEO by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.